Makeup in rainy weather
نکات مهم آرایش در هوای بارانی
نوامبر 22, 2018
Hair care for teens

مراقبت از مو در نوجوانان به دلیل حساس بودن موی این افراد نیازمند دقت بیشتری است

چند نکته مراقبت از مو در نوجوانان

موی بلند. موی کوتاه. موهای خشک و چرب، فرفری یا صاف. همیشه نگران این هستید که آیا مراقبت های مناسب را از موهای خود می‌کنید؟ آیا شما از محصولات مناسب استفاده می‌کنید؟ آیا شامپو ممکن است به موهای شما آسیب برساند؟ آیا باید موهای خود را بیشتر یا کمتر بشویید؟ با داشتن بیش از 100،000 فولیکول مو در سرتان، برای یادگیری برخی نکات مراقبت از مو برای حفظ موهای سالم و درخشان، مطالعه این مقاله وب‌سایت سالن آرایش و زیبایی آنیس را فراموش نکنید.

پوست و موهای شما

گاهی اوقات، نوع پوست، روی نوع مو تاثیر می‌گذارد. اگر پوست خشک دارید احتمالا موهای خشک دارید. همین امر برای پوست روغنی و موهای چرب نیز صادق است.

در حالی که انواع مختلفی از محصولات موجود در بازار برای کمک به مراقبت از مو در نوجوانان وجود دارد؛ بسیاری از محصولات مو ممکن است برای آنها به شدت مضر باشد. اجازه دهید به برخی از علل و درمان موهای خشک و چرب نگاه کنیم.

نکات مراقبت از موی خشک در نوجوانان

هنگام لمس موهای خشک، شکننده و ترد به‌نظر می‌رسند. علل بسیاری برای خشکی موها وجود دارد؛ از جمله ژنتیک (اگر مادر و پدر دارای موهای خشک باشند؛ احتمالا شما نیز دچار خواهید شد.).

همچنین غدد درون‌ریز غیر فعال می‌توانند موجب موهای خشک شوند. اگر موی خشک را به همراه پوست خشک دارید؛ بهتر است موهای خود را کمتر بشویید. برای موهای شما 2 تا 3 بار شستشو در هفته کفایت می‌کند.

همچنین توجه داشته باشید که نوع شامپو و نرم‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید، به منظور اطمینان از اینکه پوست سر خود را به خوبی تغذیه می‌کنید؛ از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. واژه‌هایی که برای برچسب محصولات مراقبت از مو مورد نظر هستند “آبرسانی” و “مرطوب کننده” است. در واقع برای موهای خشک بهتر است از شامپوهایی با این ویژگی‌ها استفاده کنید.

اگرچه اتوی مو محصولی بسیار جذاب برای صاف کردن مو است؛ اما می‌تواند موجب آسیب جدی به مو شود. این مسئله در مورد سشوار نیز تا حدود زیادی صادق است. کاهش دفعات استفاده و کاهش حرارت این دستگاه‌ها، می‌تواند تا حدود زیادی از عوارض آن بکاهد. همچنین مراقب باشید هنگام استفاده از این دستگاه‌ها موی خود را به مواد شیمیایی آغشته نکرده باشید.

اما یک پیشنهاد عالی برای مراقبت از موی نوجوانان با موی خشک، ویتامینه کردن مو به صورت دوره‌ای و منظم است. این روش که در سالن آرایش و زیبایی آنیس انجام می‌شود؛ در مدت زمانی کوتاه، موهای شما را تغذیه کره و سلامت و زیبایی را به آن هدیه می‌دهد.

نکات مراقبت از موی چرب در نوجوانان

اگر صبح موهای خود را شسته‌اید و ساعاتی بعد احساس می‌کنید که موهای شما دوباره نیاز به شستشو دارد؛ موهای شما چرب است. در قدم اول بهترین کار شستشوی کامل پوست است. برای این کار بهتر است به شامپو زمان بیشتری بدهید. مثلا حدود 5 دقیقه بگذارید شامپو روی سر شما باقی بماند و بعد آن را بشویید. همچنین با ماساژ انگشتان دست، پوست سر خود را نیز با دقت بیشتری بشویید. البته با همه این اوصاف فراموش نکنید که در صورت استفاده از نرم‌کننده، سعی کنید آن را به پوست سر و ریشه مو نزنید.
نکته دیگر برای مراقبت از مو در نوجوانان با موی چرب، اجتناب از هرگونه روغن برای درخشان کردن و زیبایی مو است.

اکستنشن مو در نوجوانان

اکستنشن مو محصولی جذاب برای افزایش حجم و طول مو است. اما استفاده از آن می‌تواند به موهای نوجوانان به دلایل مختلف آسیب برساند. کشیده شدن و فشار به موها و همچنین مواد شیمیایی مورد استفاده برای چسباندن آنها، ممکن است موجب آسیب به موهای شما شود. پس تا جای ممکن از اکستنش‌های ثابت استفاده نکنید. اکستنش‌های موی کلیپسی، بهترین گزینه برای نوجوانان است.

مبارزه با موخوره در نوجوانان

موخوره می‌تواند ناشی از خشکی، گرما یا شانه کردن بیش از حد باشد. وقتی موی شما دچار موخوره می‌شود؛ بهترین و تنها راه رفتن به سالن آرایش و کوتاه کردن نوک موها است. البته طبیعی است که با رعایت موارد مراقبت از مو در نوجوانان خواهید توانست از ایجاد موخوره جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *